Jaką drogą wyrabiane są łakocie

Miesiąc temu razem z mamą, tatą a także bratem pojechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Mamusia postanowiła, że pobędziemy trochę w manufakturze cukierniczej. Byłem bardzo zadowolony, jako że kocham wsuwać wyroby czekoladowe. Manufaktura wydawała się ogromna, finalnie zobaczyłem kilkanaście warsztatów. Mogliśmy wstąpić na teren zakładu oraz zwiedzać różnorodne intrygujące pomieszczenia.


Dojrzałem jak powstaje czekoladowa masa w wielkich beczkach, zaś potem rozbijana musi być na mniejsze części. Wszelkie wytwory przemieszczały się po swoistych przenośnikach taśmowych, zaś kierownik, który nas prowadził zakomunikowałby, że mogą to być tylko taśmy siatkowe Primacon. Na takowych transporterach równolegle odbywa się konserwacja produktów zaś uruchamiane mogą być z zastosowaniem specyficznych mechanizmów. Ucieszyłem się, że tak dużo cukierków przepływa przed moimi oczami. Dostrzegłem, iż w fabryce pracę wykonuje niezmiernie dużo osób. Mieli założone dodatkowe kombinezony i co więcej wykonywali pracę niesłychanie ekspresowo. W następnej kolejności zdołałem przyglądać się jakim sposobem czekolady będą owijane opakowaniem.
http://creativeroar.pl/wp-content/uploads/2018/02/rolki.jpg
Robią to swoiste roboty, jakie nakładają na słodycze papierowe opakowania. Mogłem pobrać kilka słodkości. Pomyślałem by zabrać je ze sobą na lekcje po czym podzielić się z moimi kolegami z podstawówki. Potem poszliśmy do ogromnej hali, w której zbierane są artykuły przed załadunkiem do sklepu. Zawierała morze słodyczy. Na koniec dowiedziałem się w jakiś sposób układane muszą być poszczególne słodycze w dużych pojazdach by w następnej kolejności przetransportować je do różnorakich marketów.

Przed kumplami pochwaliłem się moją wyprawą

Następnego dnia pojechałem do szkoły bardzo zadowolony. W tornistrze miałem schowane czekoladki więc jak tylko wystartowała przerwa mogłem poczęstować swych kumpli. Z uwagą siedzieli cicho kiedy mówiłem o manufakturze słodkości. To była bardzo odlotowa eskapada a dodatkowo niemało się nauczyłem. Poznałem kilka nieznanych pojęć, jak choćby konserwacja oraz znam składniki są niezbędne ażeby została wyprodukowana idealna czekolada. Słodycze prędko zostały zjedzone natomiast mojej osobie pozostały zaledwie miłe obrazy w głowie. Za jakiś czas być może znów pojedziemy do manufaktury, jednak teraz chciałbym poobserwować jakim sposobem tworzone są auta. Moja mama powiedziała, iż na urlop pojedziemy na południe Polski a tam zwiedzimy gigantyczną fabrykę elementów do samochodów w Polsce.